Нюкасъл погледна към спасението във Висшата лига, след като записа втора поредна победа – 3:1 срещу Евертън у дома.

Свраките бяха по-добри и вгорчиха дебюта на Франк Лампард в първенството начело на Карамелите.

Само в рамките на 107 секунди пред първото полувреме паднаха два автогола. Първо едно разбъркване Мат Таргът изчисти в тялото на Джамал Ласелс и мърсисайдци поведоха.

Ласелс обаче се реваншира веднага, тъй като стреля с глава, топката се отби от гредата, а след това в тялото на Мейсън Холгейт и се оплете в мрежата.

Скоро след паузата обаче Райън Фрейзър се оказа на точното място, за да направи 2:1, а в 80-ата минута Киърън Трипиър реализира от пряк свободен удар първия си гол за Свраките и оформи крайния резултат.

Така Нюкасъл се измъкна от опасната зона, като вече има 18 точки на 17-о място, само с една по-малко от Евертън, за който проблемите продължават, въпреки дебюта на Деле Али и Дони ван де Беек.

В същото време в друг мач от 24-ия кръг Уест Хям надви Уотфорд с 1:0 и остана в битката за Топ 4. Отклонен удар на Джаръд Боуен в средата на второто полувреме направи разликата и Чуковете изместиха Манчестър Юнайтед от 4-ото място, но са с мач повече.